Gdańsk Chełm – gdzie zrobić zdjęcie do dowodu osobistego?

Chełm, największa dzielnica Gdańska, ma w swoim sąsiedztwie m.in.: Wzgórze Mickiewicza, Siedlce czy też Orunię – Św. Wojciech-Lipce. Mieszkańcy tego rejonu nie mają zbyt wielu zakładów fotograficznych do wyboru. Na szczęście, wśród tych nielicznych, można znaleźć fotografa, który zrobi przyzwoite zdjęcie do dowodu osobistego. 

Czy w dzielnicy Gdańsk Chełm jest jest zakład fotograficzny, w którym:

  • doświadczony fotograf wie, jak zrobić dobre zdjęcie do dowodu osobistego?
  • czas oczekiwania na fotkę nie będzie dłuższy niż 15 minut?
  • fotograf robi kilka ujęć, a decyzję o wyborze najlepszego pozostawia klientowi?
  • zdjęcie w formie elektronicznej otrzymuje się bezpłatnie?

Wszystkie powyżej umieszczone wymagania spełnia Fotograficzny Punkt Usługowy 2 Style.
Dodatkowo oferuje usługę: dojazd do domu klienta (na terenie Gdańska).  FPU 2 Style mieści się w Gdańsku, przy ulicy Świętokrzyskiej 60.


Jaka jest cena zdjęcia do dowodu w Gdańsku, w 2 Style? Zdjęcia zamawia się w zestawach 2,4 lub 8. Zapłacimy za nie: 25 zł, 30 zł i 35 zł.

Stali Klienci oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny otrzymają dodatkową zniżkę (-5 zł).

Wiele osób ma dylemat, jak się uczesać do zdjęcia do dowodu osobistego?

Tak naprawdę nie ma żadnych oficjalnych zaleceń w tej kwestii. Warto pamiętać o tym, że owal twarzy musi być odsłonięty (włosy nie mogą go zasłonić). Fryzura może wychodzić poza obrys zdjęcia, może też przysłaniać uszy.
Obecnie na zdjęciu do dowodu osobistego, paszportu czy też prawa jazdy uszy mogą być zasłonięte – wcześniej obowiązujące przepisy,m które nakazywały odsłonięcie uszu, spotykały się z ogromną niechęcią i protestami (zwłaszcza pań 😉 ).

Przy wyborze fryzury warto też pamiętać, że na zdjęciu obowiązkowo muszą być widoczne, otwarte oczy (koniecznie otwarte) oraz łuki brwiowe, czyli grzywka nie może być zbyt długa.