Gliwice – gdzie zrobić zdjęcie do dowodu osobistego?

W Polsce każda osoba po uzyskaniu pełnoletności (skończeniu 18 lat) ma obowiązek posiadania dowodu osobistego. Dowód osobisty można wyrobić:

  • w dowolnym urzędzie, niezależnie od miejsca zameldowania
  • przez internet – najpierw trzeba założyć profil zaufany (eGO)
  • poza urzędem (np. w przypadku niepełnosprawności, choroby) – najlepiej będzie skontaktować się z urzędnikiem, który pomoże i udzieli potrzebnych informacji.

Czy wyrabiając nowy dowód, gdy stary się zgubił lub stracił ważność, można wykorzystać zdjęcie zrobione kilka lat wcześniej?

Przepisy jasno mówią, że zdjęcie w dowodzie osobistym powinno być możliwie najbardziej aktualne. Co to znaczy? Do wniosku składanego w urzędzie nie można dołączyć fotografii, która jest “starsza” niż 6 miesięcy.
Czyli: nawet jeżeli zostało Ci jeszcze kilka starych zdjęć do dokumentów, ale “minął ich termin ważności”, to nie możesz ich wykorzystać.

Wniosek do wyrobienia dowodu można pobrać i złożyć w Urzędzie Miejskim w Gliwicach,  ul. Zwycięstwa 21. Przy składaniu wniosku należy pamiętać o załączeniu jednego zdjęcia biometrycznego 35 mm x 45 mm.

Gdzie w Gliwicach zrobić zdjęcie do dowodu osobistego?

Dobrymi opiniami cieszą się: zakład fotograficzny Foto Studio Gliwice, ul. Matejki 6 oraz Laboratorium Fotograficzne Format, ul. Zwycięstwa 48.
W obu miejscach można zrobić dobre zdjęcia biometryczne do dowodu.

Cena za komplet zdjęć waha się od 25 do 30 złotych.

Polecamy!