Katowice – gdzie zrobić zdjęcie do dowodu osobistego?

Katowice są miastem, w którym nie brakuje zakładów fotograficznych, mających w swej ofercie zdjęcia do dokumentów, w tym do dowodów osobistych.

Którego fotografa wybrać?

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy wykonywane przez zakład zdjęcia spełniają wymogi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. W przypadku, gdy zostaną zrobione nieprawidłowo, może być problem z zaakceptowaniem ich w urzędzie (co wiąże się z koniecznością wykonania zdjęć po raz kolejny, stratą czasu i pieniędzy).

Kolejnym ważnym kryterium wyboru jest cena za komplet zdjęć do dowodu. W Katowicach waha się ona do 25 zł za 4 zdjęcia aż do 40 zł (która – naszym zdaniem – jest bardzo wygórowaną kwotą!).

Fotograf w Urzędzie Miasta – zdjęcia do dowodu “od ręki”

Każdy mieszkaniec Katowic, który chce zrobić zdjęcie do dowodu, lub też do innego dokumentu, może odetchnąć z ulgą! Salon fotograficzny, specjalizujący się w wykonywaniu zdjęć biometrycznych do dowodów, paszportów oraz innych dokumentów, ma swoją siedzibę w Urzędzie Miasta Katowice (ul.Młyńska 4).

Za komplet 4 zdjęć należy zapłacić 25 zł (komplet 8 zdjęć = 30 zł). Z usług można korzystać w godzinach działania urzędu, czyli od poniedziałku do piątku między 7:30 a 15:30.

Poza korzystną ceną i doświadczonym fotografem zajmującym się na co dzień zdjęciami do dokumentów (co gwarantuje prawidłowo zrobione zdjęcia do dowodu) bardzo dużym plusem jest lokalizacja. W Urzędzie Miasta Katowice można pobrać wniosek, wypełnić, na miejscu zrobić zdjęcie i od razu go złożyć.

Zdjęcia do dowodu – gdzie jeszcze można zrobić?
Zdjęcia biometryczne do dowodu osobistego można też wykonać w Studio Foto Korekt. Jest drożej niż u fotografa w Urzędzie Miasta: za 4 zdjęcia trzeba zapłacić 30 zł, za 8 zdjęć 40 zł.  Lokalizacja: ul. 3-go Maja 36.