Kraków Stare Miasto – gdzie zrobić zdjęcie do dowodu osobistego?

Fotograf- Kraków Stare Miasto

W Krakowie na Starym Mieście funkcjonuje kilkunastu fotografów prowadzących zakłady fotograficzny, które wykonują zdjęcia do oficjalnych dokumentów. Nie będziemy mieli zatem problemów, aby znaleźć tam fotografa:-)

Ale jak znaleźć tego dobrego, z którego usług będziemy zadowoleni, a za fotografie nie przepłacimy?

FotoExpress – Świętego Sebastiana 11

Pierwszy zakład fotograficzny godny polecenia to zakład FotoExpress mieszczący się przy ul. Św. Sebastiana w Krakowie. Zakład funkcjonuje w środku budynku biura paszportowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Już sam ten fakt stanowi dla nas swoistą rękojmie i gwarancję, że zdjęcia wykonywane w tym punkcie foto spełniają wymogi przepisów polskiego prawa i wszystkie wymagania urzędowe.

Tę intuicję potwierdza fakt, że opisywany zakład cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród Klientów (zerknij tutaj). Klienci chwalą przede wszystkim wysoki poziom obsługi oraz bardzo szybki czas uzyskania zdjęcia.

Pomimo tego, że FotoExpress działa w Biurze Paszportowym to możemy w nim wykonać nie tylko zdjęcie do paszportu, ale także właśnie zdjęcie do dowodu osobistego, zdjęcie do prawa jazdy oraz zdjęcia do innych oficjalnych dokumentów (np. wizy amerykańskiej).

Punkt czynny jest w godzinach pracy urzędu (7:50 – 15:00), a za wszystkie usługi można zapłacić nie tylko gotówką, ale również kartą płatniczą, co w dzisiejszych czasach jest dużą wygodą i udogodnieniem, lecz niestety nie wszędzie standardem:(

Resumując – szybko, sprawnie i przyjemnie! Warte Polecenia

FotoExpress – Świętego Sebastiana 5

Jeżeli chcemy wyrobić zdjęcie do dowodu osobistego w Krakowie, ale nie chcemy wchodzić do urzędu, to kolejną opcją na krakowskim Starym Mieście jest zakład fotograficzny o takiej samej nazwie, jak wcześniejszy, czyli FotoExpress (to generalnie dość popularna nazwa dla branży foto:-).

Ten punkt foto mieści się również przy ul. Świętego Sebastiana 5, z tymże znajduje się on w kamienicy, a zatem nie trzeba wchodzić do biura paszportowego. Łatwo go znaleźć idąc od ul. Gertrudy w stronę Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (dosłownie 30 metrów od św. Gertrudy).

Właściciele FotoExpress gwarantują wykonanie zdjęcia do dowolnego dokumentu w bardzo krótkim czasie tj. od 3 do 5 minut. Jest to zatem dobra opcja dla osób, które się śpieszą. Zdjęcia mają także gwarancje przyjęcia w każdym urzędzie.

Tutaj także honorowane są płatności kartą. Dodatkowo zachęca fakt, że choć punkt jest otwarty od stosunkowo krótkiego czasu to już zyskał sympatię Klientów i dobre opinie. Polecamy!

Fotokoda Kodak Express – Starowiślna 21

Ten punkt choć w swojej ofercie nie ma zdjęć do dowodu osobistego to jednak je oferuje, choć być może sam o tym nie wie… Jak to możliwe?:-) Mianowicie w ofercie tegoż fotografa znajdują się zdjęcia do paszportu, które zgodnie z prawem są od 2015 roku dokładnie takie same jak zdjęcia do dowodu.

Cena za komplet 4 fotografii to standardowe 25 złotych – za niższą kwotę bałbym się zrobić zdjęcie, bo nie sądzę, żeby spełniało ono wszystkie wymogi i było zdjęciem biometrycznym. Czy warto zresztą oszczędzać tak bardzo na zdjęciu, które będziemy mieli w portfelu 10 lat. Czy 5 złotych jest tego warte?

Poza zdjęciami do oficjalnych dokumentów na Starowiślnej można wywołać odbitki, kupić fotogadżety etc.

W Fotokodzie musimy przygotować się na płatność gotówką i czas oczekiwania nawet do godziny.

Foto Cyfra – Karmelicka 8 i Lubicz 30/17

Ten zakład specjalizujący się w wykonywaniu zdjęć do dowodu osobistego i innych dokumentów znajduje się po drugiej stronie Starego Miasta. Klienci oceniają go raczej dobrze, choć pewien niesmak może budzić sposób prezentowania oferty…

Mianowicie Foto Cyfra reklamuje się na szyldach oraz w Internecie tym, że za komplet zdjęć do dowodu, paszportu lub prawa jazdy zapłacimy 9 złotych. Klienci skuszeni taką ceną będą zwiedzeni, gdyż przy 9 złotych znajduje się mała gwiazdka informująca, że tyle zapłacimy, ale zdjęcie odbierzemy dopiero następnego dnia tj. za 24 godziny. Jeżeli więc tak jak 99% ludzi potrzebujemy zdjęcia tu i teraz, aby np. za chwilę złożyć wniosek o dowód to musimy zapłacić już 15 złotych. Podobny trick stosuje zakład fotograficzny Pixel Plus znajdujący się przy ul. Lubicz 30/17. Taki obraz wyłania się z przestudiowania oferty na stronach obydwu punktów.  To niestety sposób na przechytrzenie Klienta i złapanie go w sposób nieuczciwy, bo koszt zdjęcia czy będzie ono za 5 minut, czy za 24 h jest taki sam, więc teoretycznie fotograf może zrobić zdjęcie, wydrukować i wyciąć je przy Kliencie i bezczelnie zapytać, czy dać je jutro za 9 złotych, czy teraz za 15. To jest według Was fair? Ciężko powiedzieć, jakie jeszcze ‘marketingowe’ niespodzianki na nas czekają u tych fotografów.

Niemniej sama cena wydaje się atrakcyjna i zachęcająca, zaś opinie nie takie złe, więc może warto dać szansę?

Jeżeli korzystałeś z któregoś z powyżej opisanych zakładów fotograficznych dodaj opinię i wypowiedz się proszę. Jeżeli znasz innych punkt foto w którym można zrobić zdjęcie do dowodu lub paszportu na Starym Mieście też koniecznie napisz!