Łódź Polesie- gdzie zrobić zdjęcie do dowodu osobistego?

To niewiarygodne, ale w Łodzi Polesie o wiele łatwiej zrobić zdjęcie do dowodu, niż w  dzielnicy Łódź Bałuty! Polesie jest o niemal połowę mniejsze niż, liczące  około 60 tysięcy mieszkańców więcej, Bałuty  .

Choć w Bałutach znajduje się co najmniej kilkanaście zakładów fotograficznych, to praktycznie wszystkie zajmują się robieniem zdjęć ślubnych, weselnych, fotografowaniem imprez okolicznościowych, plenerów, czy wykonują sesje z niemowlętami i małymi dziećmi.

Gdzie można zrobić zdjęcie do dowodu w Łodzi?

Zdjęcie do dowodu osobistego w Łodzi Polesie można zrobić w Studiu Fotograficznym Ewy Ganc,ul. Batalionów Chłopskich 10 bl.191.

Ile w Łodzi kosztuje zdjęcie do dowodu ?

W wyżej wymienionym Studiu Fotograficznym cena za 4 zdjęcia (35 mm x 45 mm) to 22 zł (tryb ekspres).

Zdjęcia odebrane następnego dnia kosztują 17 złotych.

Ważna informacja: za zdjęcie cyfrowe (elektroniczne) trzeba zapłacić aż 12 złotych. Zdjęcie elektroniczne może zostać użyte przy korzystaniu z ePUAP (wniosek o dowód osobisty wysła się przez internet, nie trzeba chodzić do urzędu).

Obecnie, wśród panów, panuje moda na zarost. I tu pojawia się pytanie: czy brodę trzeba zgolić do zdjęcia?

Instrukcje wydane przez MSWiA nie mówią jednoznacznie, czy zarost/broda są zakazane, czy też dozwolone na zdjęciu do dowodu. Jednak przepisy regulują, że włosy (a także ubrania i biżuteria) nie powinny zaburzać naturalnego owalu i kształtu twarzy, oraz nie mogą zasłaniać i deformować cech biometrycznych twarzy.