Radom – gdzie zrobić zdjęcie do dowodu osobistego?

Radom jest niewielkim miastem, co przekłada się na liczbę zakładów fotograficznych, w których można zrobić dobrze, szybko i tanio zdjęcie do dowodu osobistego. Niektórzy uważają, że nieważne jakie wyjdzie zdjęcie, oby zaakceptowali w urzędzie – wtedy problem z głowy.

Oczywiście można myśleć i tak, ale… zdjęcie w dowodzie będzie nam towarzyszyło 10 lat (chyba, że wcześniej dowód zostanie zgubiony lub skradziony – czego nie życzymy nikomu). Warto więc włożyć trochę energii w znalezienie odpowiedniego fotografa oraz pracę w “przygotowanie” siebie do zdjęcia.

W co się ubrać do zdjęcia?

Z całą pewnością w świeże, czyste i wyprasowane ubranie. Oczywiście dół ubioru może być dowolny, bo i tak nie będzie go widać, ale o “górę” warto zadbać.

Źle wyglądają jaskrawe kolory, wielobarwne tkaniny oraz  drobne wzorki. Na zdjęciu bardzo dobrze prezentują się eleganckie, klasyczne koszule. Szczególnie niebieskie/błękitne, ponieważ ładnie kontrastują z tłem.

Przy wyborze ubioru warto zwrócić uwagę, na to, czy wybrany strój nie ma zasłaniającego szyję lub – co gorsza! – owal twarzy kołnierza.

Kolejnym, często padającym w zakładach fotograficzny pytaniem jest…:

“Czy na zdjęciu do dowodu mogę mieć biżuterię?”

Biżuteria nie jest zabroniona. Jeżeli jednak okaże się, że:

  • kolczyki zachodzą na pole, na którym jest twarz,
  • zaburzą jednolite tło zdjęcia,

to fotograf z całą pewnością nakaże ich zdjęcie (nie zostałoby zaakceptowane w urzędzie).

Przepisy opublikowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych mówią także, że w przypadku, gdy zdjęcie biżuterii mogłoby spowodować uszkodzenie twarzy lub uszu – nawet, gdy zasłania ona owal twarzy lub zaburza jednolite tło zdjęcia – nie należy jej zdejmować i można zrobić zdjęcie w biżuterii.

Gdzie i za ile zrobisz zdjęcie w Radomiu?

Gdy już wiesz, jak się ubrać i ew. jaką biżuterię założyć, to możesz udać się do zakładu fotograficznego Foto – Zorza ul. ul. Piłsudskiego 2.  Z całą pewnością jest tu bardzo tanio – za 8 zdjęć do dowodu trzeba zapłacić tylko 10 złotych.  Czas oczekiwania to tylko 3 minuty.

Czekamy na Wasze opinie! Jeżeli znacie inne dobre zakłady fotograficzne, to piszcie do nas.