Zdjęcie do dowodu osobistego zrób to samemu!:-)

Jak zrobić zdjęcie do dowodu samemu w domu telefonem / smartphonem?

“Czy to w ogóle możliwe?” zapyta większość osób, a generalnie odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta i pozytywna! Jeżeli chcesz zrobić zdjęcie do dowodu osobistego, które spełni wszystkie obowiązujące wymogi (2020) skorzystaj ze strony passport-photo.online.

Nie potrzebujesz już żadnych starych generatorów zdjęć do dowodu, czy innych programów w stylu GIMP, Paint, czy Photoshop! Stracisz na ich użycie i nauczenie dużo czasu, a i tak zdjęcie zapewne nie zostanie zaakceptowane. Dlatego lepiej skorzystać z gotowego i dedykowanego rozwiązania, do którego link podaliśmy powyżej.

Dużo taniej, szybciej i prościej niż u fotografa!

Strona jest bardzo prosta w obsłudze i gwarantuje łatwe, szybkie i dużo tańsze niż w zakładzie fotograficznym lub u fotografa wykonanie odpowiedniego zdjęcia. Co zatem trzeba zrobić? To bardzo proste!

Aplikacja i strona www do zdjęć dowodowych – instrukcja obsługi:-)

Należy wejść na stronę passport-photo.online lub pobrać aplikację mobilną. Niezależnie od wyboru wykorzystaj telefon (smartphone), który ma aparat, a następnie:

  1. Wciśnij przycisk “Wgraj zdjęcie”
  2. Wybierz opcję zrobienia zdjęcia (możesz też wykorzystać zdjęcia z albumu, ale zdjęcie do dowodu jest na tyle specyficzne, że lepiej wykonać nowe, bo takiego zazwyczaj nie ma się w pamięci telefonu:-)
  3. Ustaw się w odpowiedni sposób*
  4. Załącz zdjęcie
  5. Pobierz

Proste, prawda? Jedyną rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę jest ustawienie twarzy i jej oświetlenie. To bardzo proste, ale trzeba na to zwrócić szczególną uwagę, gdyż zdjęcia do dowodów osobistych są tzw. zdjęciami biometrycznymi przez co odnoszą się do nich bardzo sformalizowane i konkretne wymogi… 

Jak się ustawić do zdjęcia do dowodu osobistego, które robi się samemu?

Na początku jedna uwaga. ZAWSZE lepiej jeżeli o zrobienie zdjęcia poprosi się drugą osobę, bo wtedy telefon przy robieniu fotki się nie poruszy, nie będzie zdjecie przekrzywione, a dodatkowo będzie wykonane zewnętrzną kamerą / aparatem, dzięki czemu będzie miało wyższą jakość (aparaty zewnętrzne mają zawsze lepsze parametry techniczne). 

A zatem przy robieniu zdjęcia do dowodu, osoba fotografowana:

  1. musi patrzeć przed siebie, wprost w obiektyw
  2. nie może przekrzywiać, ani przekręcać głowy w żadną stronę, ani w górę, czy w dół
  3. twarz powinna oświetlić równomiernie (najlepiej dziennym światłem) tzn. nie powinno być tak, że np. na część twarzy lub na jej połowę pada cień

 

Obiektyw telefonu powinien znajdować się ok 1,5m od twarzy osoby fotografowanej i na wysokości oczu. Resztą zajmie się passport-photo.online:-)

TIP: Jeśli robimy zdjęcie sami to telefon trzymajmy obydwoma rękami! 

Jak to działa, że zrobienie zdjęcia do dokumentów telefonem jest takie proste?

Oprogramowanie, z którego korzysta passport-photo.online opiera się na sztucznej inteligencji (AI) i samo wykrywa naszą twarz na zdjęciu, następnie w odpowiedni sposób ją kadruje, a na końcu wybiela tło widoczne na oryginalnym zdjęciu i zamienia je na jednolicie białe.

Po chwili (ok 3-5 s.) zdjęcie do dowodu osobistego jest gotowe do pobrania. Dodatkowo możemy pobrać wersję cyfrową fotografii, którą użyjemy np. aplikując o wydanie dowodu osobistego przez Internet na stronie obywatel.gov albo możemy pobrać szablon 4 zdjęć, które są gotowe do samodzielnego wydrukowania w Auchan, Rossmannie, czy Fotojokerze!

 

Fajne, prawda? Sprawdźcie sami!