Warszawa Centrum – Gdzie zrobić zdjęcia do dowodu osobistego?

Zdjęcia do dowodu osobistego – czy w Warszawie potrzebujemy do tego fotografa?

W Warszawie wcale nie tak prosto jest zrobić dobre zdjęcie do dowodu osobistego. A zrobić zdjęcie tanio i dobrze wydaje się być potwornie skomplikowaną sprawą:( Jak zatem najlepiej załatwić ten ten temat i znaleźć dobry zakład fotograficzny w Centrum Warszawy? A może wcale fotografa nie potrzebujemy?:-) Chyba nie..

Najtańsza i najlepsza opcja na zdjęcia do dowodu osobistego w stolicy!

Jak zatem zrobić w Warszawie takie zdjęcie?

Zdjęcie do dowodu osobistego z fotokabiny Warszawa Centrum
Zdjęcie do dowodu osobistego Warszawa Centrum, Fotokabina Świętokrzyska 24h/7dni w tygodniu.

W samym Centrum Warszawy najciekawszą opcją, z której bardzo często korzystają zarówno rodowici (i ci przyjezdni) Warszawiacy, jak i turyści jadący do stolicy są fotokabiny.

Fotobudki dają możliwość szybkiego i taniego wykonania zdjęcia do wszystkich oficjalnych dokumentów w tym do dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy etc. Sporo takich urządzeń znajdziecie właśnie w ścisłym Centrum, co ciekawe – część z nich czynna jest praktycznie – non stop (7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę), więc w sytuacjach awaryjnych, gdy potrzebujemy fotografii na cito jest to idealne rozwiązanie! Dużą zaletą jest też brak kolejek.

Czy zdjęcia do dowodu zrobione w fotobudce zostaną przyjęte w urzędzie?

Tak. Zdjęcia wykonane w fotokabinach są zdjęciami biometrycznymi i spełniają wszystkie wymogi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zaufanie do tych urządzeń dodatkowo zwiększa fakt, że w wielu warszawskich urzędach takie maszyny działają, zaś na świecie korzystanie z fotobudek to zwyczajny standard.

Jaki jest czas oczekiwania na wydruk z fotobudki?

Czas oczekiwania na wydruk kompletu 4 zdjęć to ok 12 s., zaś cały proces robienia zdjęcia (sesja) nie zajmie nam dłużej niż 3-4 minuty. Biorąc zaś pod uwagę fakt, że zazwyczaj do fotobudek pomimo ich popularności nie ma kolejek sprawę zdjęcia załatwimy szybciej niż u tradycyjnego fotografa, bo w niespełna 5 minut:-)

Gdzie znajdziemy w centrum fotobudki robiące zdjęcia do dowodu?

  • Fotokabina Foto Express –  Poczta Główna, ul. Świętokrzyska 31/33, 00-001 Warszawa  (Czynne całą dobę, 7 dni w tygodniu)

  • Fotokabina FotoExpress – Dworzec Centralny, al. Jerozolimskie 54, 00-024 Warszawa

(Czynne całą dobę, 7 dni w tygodniu)

Fotokabina Foto EXpress –  Złote Tarasy, Piętro 3,  ul. Złota 59, 00-120 Warszawa

(Czynne w godzinach otwarcia CH Złote Tarasy)

Fotokabiny zlokalizowane na Dworcu Centralnym i Poczcie Głównej to świetne rozwiazanie dla tych, którzy muszą zrobić w Warszawie zdjęcie wieczorem lub po 20.00. Wtedy praktycznie wszystkie zakłady są nieczynne i fotografie wyrobimy dopiero następnego dnia. A co jeżeli nazajutrz musimy pilnie wyjechać? Wtedy na szczęście do dyspozycji mamy właśnie samoobsługowe urządzenia do wykonywania zdjęć, których kilka sztuk znajdziecie bez problemu i które będą czynne i dostępne non-stop.

Ile zapłacimy za zdjęcie do dowodu w Centrum Warszawy?

Cena za komplet zdjęć do dowodu waha się od 20 złotych w najtańszych zakładach fotograficznych do nawet 40 złotych za 4 zdjęcia. Najwyższe ceny są zazwyczaj w okolicach urzędów, chyba że zdarzy się tak, że w środku, któregoś z nich, jak np. na warszawskiej Woli w Urzędzie Dzielnicy Wola M. St. Warszawy funkcjonuje fotokabina FotoExpress.

Ponieważ warszawskie ceny, jak widać są dosyć wysokie, a nawet wysoka cena jak nieraz się przekonaliśmy nie jest spełnioną obietnicą wysokiej jakości warto skorzystać z rozwiązań, które są tanie i gwarantują dobrą jakość.

Za zdjęcie do dowodu w warszawskich fotokabinach zapłacimy 20 złotych. W tej cenie otrzymamy komplet 4 biometrycznych fotografii, spełniających aktualne wymogi dotyczący nie tylko dowodów osobistych, ale także paszportów. Dodatkowo w tej cenie otrzymamy także możliwość pobrania wersji cyfrowej zdjęcia, dzięki czemu możemy np. złożyć wniosek o wydanie dowodu przez Internet, za pośrednictwem strony e-PUAP.