Warszawa Ursus – gdzie zrobić zdjęcie do dowodu osobistego?

Zdjęcia do dowodu tylko w Urzędzie Dzielnicy Ursus!

W Warszawie, na Ursusie jest kilka miejsc, w których można wykonać zdjęcie do dowodu osobistego. Większość fotografów niestety wykonuje zdjęcia do dokumentów ‘przy okazji’, przez co niektóre zdjęcia nie wychodzą za dobrze i NIE SĄ AKCEPTOWANE! Gorzej jest tylko wtedy, gdy urzędnik przyjmie takie zdjęcie – wtedy możecie mieć różne (nie)ciekawe doświadczenia za granicą:/

Na co zwrócić uwagę przy robieniu zdjęcia do dowodu/paszportu?

Dlatego oprócz ceny zdjęcia, należy zwrócić uwagę też na to, żeby zdjęcie było wykonane w sposób poprawny, zgodny z wymaganiami rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych – zdjęcia zrobione inaczej można dać babci, rodzicom lub dziewczynie;-)

Czy na Ursusie łatwo znaleźć fotografa?

Ursus nie może poszczycić się wielką liczbą fotografów, szczególnie takich, którzy potrafią zrobić poprawne zdjęcie do dowodu lub paszportu, a do tego tanio. Taka usługa zazwyczaj sporo kosztuje. Gdzie więc najlepiej zrobić zdjęcie, żeby nie jeździć po całej Warszawie, a i nie krążyć po Ursusie?

Gdzie zrobić zatem zdjęcie do dowodu/paszportu?

Pewnie znacie powiedzenie ‘najciemniej jest pod latarnia’? Tak jest i w przypadku zdjęć do nomen omen urzędowych dokumentów… Otóż zdjęcia do dowodu, paszportu i prawa jazdy możecie w najlepszej cenie wykonać właśnie w Urzędzie Dzielnicy Ursus, mieszczącym się przy placu Czerwca 1976 Roku 1 (niedaleko Outlet Factory).

Ile kosztuje zdjęcie i jaki jest czas oczekiwania?

Od stycznia 2017 roku w budynku Urzędu funkcjonuje nowy punkt fotograficzny, w którym na miejscu i od ręki każdy może wykonać zdjęcie do oficjalnego dokumentu naprawdę niedrogo. Koszt zdjęcia to tylko 15 złotych, a czas do otrzymania wydruku fotografii to jedynie 3 minuty!

Są oczywiście inni fotografowie i inne zakłady fotograficzne, jak przy Rynkowej 13, czy Pużaka 1, ale tam albo trzeba chwilę poczekać na zdjęcie (dobrze jak jest tego samego dnia!) albo słono za nie zapłacić, bo 25, a nawet 35 złotych, co dla mnie jest niestety za drogie.

Tak więc, jeżeli chcecie szybko, na miejscu i tanio wykonać na Ursusie dobre zdjęcie to nie pozostaje Wam wielka alternatywa – punkt fotograficzny ursus, mieszczący się przy pl. Czerwca 1976 Roku 1 to najlepsza opcja.

Polecam!:-)