Warszawa Wilanów – Gdzie zrobić zdjęcie do dowodu osobistego?

Zdjęcie do dowodu osobistego na Wilanowie.

W warszawskiej dzielnicy Wilanów nie ma wielkiej liczby zakładów fotograficznych, które specjalizują się w wykonywaniu zdjęć do dowodu osobistego. Warto pamiętać, że zdjęcia te muszą spełniać określone w przepisach wymagania i być tzw. zdjęcia biometrycznymi.

Zdjęcia do dowodu w Urzędzie Dzielnicy Wilanów

Najbardziej oczywistym wyborem będą zakłady fotograficzne znajdujące się w pobliżu Urzędu Dzielnicy Wilanów lub w samym urzędzie Dzielnicy. W budynku Urzędu Dzielnicy przy Klimczaka próżno szukać fotografa, natomiast działa tam fotokabina, która umożliwia wykonanie biometrycznego zdjęcia do dowodu osobistego. Jest to o tyle interesujące rozwiązanie, że zdjęcie wykonamy w Urzędzie i od razu potem złożymy wniosek. Nie trzeba nigdzie iść i tracić czasu na szukanie fotografa. Wchodzimy do Urzędu i robimy zdjęcie. Za zdjęcie do dowodu osobistego można zapłacić kartą, zaś sama fotografia spełnia wszystkie wymagania i bez problemu jest przyjmowana przez urzędników. Cena usługi także zachęca, gdyż komplet 4 dowodowych zdjęć kosztuje jedynie 20 złotych, a za samą usługę możemy zapłacić kartą lub gotówką.

Zakłady fotograficzne na Wilanowie wykonujące zdjęcia do dowodów

Dla osób z bardziej tradycjonalnym podejście do fotografii najlepszym wyborem będą tradycyjne wilanowskie zakłady fotograficzne wykonujące zdjęcia do dokumentów, w tym oczywiście zdjęcia do dowodów osobistych.

W okolicach Ratusza na Wilanowie najbliżej znajdują się dwa zakłady fotograficzne – chodzi tu o Studio Foto Wilanów i Fotografia Remigiusz Grudzień, które mieści się przy ul. Gieysztora 2, lok. U10.

Z czystym sumieniem możemy polecić obydwie lokalizacje, które ponadto są bardzo dobrze oceniane przez Klientów.  Na stronie niestety brak informacji odnośnie ceny kompletu zdjęć do dowodu osobistego, co jak pokazuje doświadczenie może oznaczać, że ceny te są nie najniższe.

Opcji na zdjęcia do dowodu osobistego nie ma wiele

Do takiej konstatacji doprowadza nasz dwugodzinny spacer po warszawskiej dzielnicy Wilanów oraz analiza GoogleMaps. Z przykrością stwierdzamy, że jak na tak dużą dzielnica 2 tradycyjne punkty fotograficzne oraz 1 fotokabina to trochę mało. Być może któryś z naszych czytelników zobaczy w tym szanse i zdecyduje się otworzyć profesjonalne studio fotograficzne na Wilanowie, które profesjonalizowałoby się w wykonywaniu zdjęć do dowodów osobistych, a być może także praw jazdy?:-)