Zdjęcie do dowodu online – Generator

Zdjęcie do dowodu nie tylko u fotografa?

Na naszej stronie prezentujemy zakłady fotograficzne oraz opinie dotyczące wybranych fotografów wykonujących zdjęcia do dowodów osobistych. Chcemy przez tę pracę pomóc Państwu znaleźć najlepsze miejsce do zrobienia możliwie najlepszych i w najlepszej cenie fotografii i zdjęć dokumentowych. Czy jednak zawsze najlepsze zdjęcie zrobimy w profesjonalnym (jak widać z naszych recenzji zdarza się to dość rzadko) zakładzie fotograficznym? Nie.

W takim razie gdzie najlepiej zrobić zdjęcie do dowodu osobistego?

Ostatnio zadaliśmy sobie pytanie, czy najlepszym miejscem do zrobienia zdjęcia do dowodu nie byłby nasz dom lub np. biuro w którym pracujemy? Ciekawsza od pytania jest tylko odpowiedź na nie – tak zdjęcie do dowodu osobistego możemy obecnie bez problemu zrobić sami i to bez wychodzenia z domu! Jak?

Wystarczy skorzystać z generatora zdjęć do oficjalnych dokumentów dostępnego na stronie passport-photo.online/pl (oprócz zdjęcia do dowodu możecie też zrobić zdjęcie do paszportu, zdjęcie do prawa jazdy, karty pobytu czy choćby legitymacji szkolnej).

Update:

Od pewnego czasu są także dostępne aplikacje do robienia zdjęć do dowodu osobistego na Google Play oraz w AppStore!

Jak zrobić zdjęcie do dowodu samemu w domu i to telefonem?

Od odpowiedzi na to pytanie prostsze będzie jedynie wykonanie zdjęcia. Wystarczy wejść na stronę: https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-dowodu-osobistego i po prostu zrobić sobie zdjęcie. Program sam wykadruje naszą twarz, zamieni dowolne tło na jednolicie białe i sprawdzi, czy wykonana fotografia spełnia wymogi określone w przepisach. Genialne? Tak.

Krótka instrukcja, jak zrobić zdjęcie samemu?

Przy wykonywania zdjęcia warto zwrócić uwagę na następujące rzeczy (zero selfi, uwaga na włosy, nie uśmiechać się, najlepiej bez okularów):

  1. niech zdjęcie zrobi nam najlepiej druga osoba tak, ażeby została użyta kamera zewnętrzna, która co do zasady ma o wiele lepszą jakość i robi lepsze zdjęcia.
  2. zwróćmy uwagę (szczególnie kobiety), żeby włosy nie zasłaniały nam oczu, ani BRWI, ani tzw. owalu twarzy (czyli po prostu na twarz nie nachodziły)
  3. pamiętajmy, że to nie zdjęcie dla znajomych tylko do urzędu – musimy zachować neutralny wyraz twarzy. Delikatny uśmiech jest dopuszczalny, ale na pewno nie mogą być widoczne zęby!
  4. pamiętajmy o zdjęciu okularów do zdjęcia do dowodu (nie jest to wymagane, ale lepiej to zrobić bo w szkłach mogą pojawić się refleksy albo oprawka może zasłonić brwi lub źrenice i wtedy będzie po zdjęciu, a tego nie chcemy:-)

Tak zrobione zdjęcie możemy albo od razu pobrać albo zamówić jego papierową wersję. Wersja cyfrowa przyda nam się, gdy jesteśmy nowocześni i wygodni tzn. wtedy gdy chcemy złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego online za pośrednictwem strony obywatel.gov.

Jeżeli jesteśmy nowocześni, ale nie mamy zaufanego profilu, a w dodatku lubimy zdjęcia w wersji papierowej możemy je zamówić pocztą. Przyjdą w dwa dnia i kosztować (razem z przesyłką) będą nas 24 złote, czyli taniej niż u fotografa.

My jesteśmy zachwyceni i zastanawiamy się, czy każdemu z fotografów nie należy odjąć po jednej gwiazdce od oceny, bo tego nawet najlepszy zakład fotograficzny zwyczajnie nie jest w stanie przebić!